פשיטת רגל

אנשים שמצבם הכלכלי טוב או אפילו מצוין לא נוטים לחשוב יותר מדי על היקלעות לתסבוכת כלכלית, שעשויה להגיע עד לכדי פשיטת רגל. למרבה הצער, המציאות הנוכחית בישראל מראה שכיום, גם אנשים ממעמד גבוה למדי עשויים להיקלע לכך בהינתן תנאים מסוימים ולא ממש נדירים.

בשורות הבאות נבין יותר על המשמעות של פשיטת רגל. בתוך כך, נבין מדוע לא מדובר במצב שהוא "סוף העולם" ונראה שבהחלט ניתן לטפס חזרה למעלה ולהתחיל מחדש.

נפטרים מהבושה

אנשים רבים בארץ חיים תחת הרושם שכניסה לחובות הוא מצב מביש, מביך ואפילו משפיל. חשוב להבין שהתחושה שמי ש"אין לו", מי שלא צבר הון ומי שאפילו חייב כספים שווה פחות, פשוט איננה נכונה. המשוואה שגורסת שפושט רגל הוא קבצן או אדם בלתי ראוי לא רק שאיננה נכונה אלא שהיא גם הרסנית.

למצב של פשיטת רגל אפשר להגיע בקלות ואפילו תאגידים מהגדולים ביותר נקלעו לצרות ולחדלות פירעון. אם בנקים באמריקה פשטו רגל ואם חברות ענק ישראליות התרסקו בשל סיבות רבות, הרי שזה חלק מהמציאות המורכבת השוררת כיום בעולם. רק כאשר מבינים שאין בושה במצב של פשיטת רגל אפשר להתמודד עם העניין בצורה טובה יותר ונכונה יותר.

מתייעצים ומקבלים הפטר

אחרי שראינו שגם להיות פושט רגל איננו מצב שמצדיק בושה ואשמה, נסביר שכל ההליך שבו אנו עוסקים נועד לאפשר התחלה מחודשת. החוק בהחלט מבין שפושט רגל הגיע למצבו לא בהכרח מתוך רצון להונות או להרע. הסתבכות כלכלית, אובדן מקור פרנסה, אובדן שליטה בחיים, לא צריך בהכרח הרבה כדי להסתבך.

כאשר רוצים להתמודד נכון, חשוב להתייעץ כמה שיותר מהר עם יועץ משפטי מתאים. המטרה היא להסדיר את הנושא באמצעות חתירה לצו הפטר והסדרת חובות על פי היכולת הממשית.

5 thoughts on “פשיטת רגל”

 1. אם אתם צריכים מישהו שמבין המון בחוזי עבודה, אני ממליצה לכם
  לסמוך על עורך דין מטעם משרד עורכי דין שירית קדם שלו ירושלמי ושות' עו"ד חוזי עבודה. אתם מוזמנים לפנות אליהם לכל שאלה שיש לכם בנושא ולקבל מידע
  והכוונה מקצועית ואמינה יותר. למידע נוסף על דיני חוזי עבודה כנסו לקישור.

 2. במידה ואתם צריכים עורך דין דיני צבא מקצועי שאיתו תוכלו להתייעץ
  ולקבל שירות איכותי, אני מציעה לכם לבחור בטוב ביותר. צרו קשר
  עם משרד עו"ד ריקי ישי פז ושות' שידאגו לפעול למענכם היטב,
  להתנהל מול הבירוקרטיה ולייצג אתכם באופן רהוט ומשכנע.
  כנסו לקישור.

 3. אם אתם צריכים עורך דין ממש מעולה שמבין המון בתחום
  של חוזים בינלאומיים בביצוע עסקאות חשובות מאוד, אני ממליצה
  לכם לפנות אל גל און קפל שמואלי משרד – עורכי דין חוזה בינלאומי
  שיוכלו לסייע לכם ולדאוג היטב לאינטרסים שלכם. לפרטים נוספים
  כנסו לקישור.

 4. שלום לכולם, אני רוצה להמליץ בחום על עו"ד מתן חודורוב.
  במידה ואתם רוצים להגיש צו הורות בתיק שלכם ממליצה לכם
  בחום לפנות אליו כי הוא הטוב ביותר בתחום והוא ליווה משפחות
  רבות עד כה!

 5. צהריים טובים לכולם, אני רוצה להמליץ בחום על גל און קפל שמואלי משרד – עורכי דין. זהו משרד עו"ד חוזים בינלאומיים המוביל בישראל והוא ישמח להעניק לכם
  את השירות המקצועי ביותר בכל עת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.